RSS feed for Manny Humphrey

Manny Humphrey has logged 375 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Resurrection of Jake the Snake

The Resurrection of Jake the Snake

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Embers

Embers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Other People

Other People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
White Girl

White Girl

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy A

Boy A

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion In Your Living Room

The Lion In Your Living Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Girl Standing

Last Girl Standing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry