RSS feed for Manny Humphrey

Manny Humphrey has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry