RSS feed for Manny Humphrey

Manny Humphrey has logged 54 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Edit this entry