RSS feed for Manny Humphrey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contracted

Contracted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frequencies

Frequencies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Faults

Faults

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry