RSS feed for Manny Humphrey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Edit this entry  
02
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry