RSS feed for Manny Humphrey

Manny Humphrey has logged 119 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tau

Tau

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Embers

Embers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry