aaliyah has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
½
Edit this entry  
16
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read prior review Edit this entry  
10
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Edit this entry  
05
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read prior review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tentacles

Tentacles

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guest House

The Guest House

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry