mia has logged 15 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry