mia has logged 32 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry