Sort by

Mia has logged 39 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Click

Click

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jonas Brothers: The Concert Experience

Jonas Brothers: The Concert Experience

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas at Graceland

Christmas at Graceland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's a Hi-5 Christmas

It's a Hi-5 Christmas

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flock of Four

Flock of Four

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kenny

Kenny

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Totem

Totem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry