Sort by

Mia has logged 35 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2040

2040

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Khamosh

Khamosh

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cosi

Cosi

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Balibo

Balibo

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry