Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
DEVO

DEVO

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suncoast

Suncoast

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Old Ass

My Old Ass

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Real Pain

A Real Pain

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outrun

The Outrun

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Me

Love Me

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Saw the TV Glow

I Saw the TV Glow

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Tales

Freaky Tales

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Girls State

Girls State

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strays

Strays

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
20
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read other review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bad Guys: A Very Bad Holiday

The Bad Guys: A Very Bad Holiday

2023
×
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry