Sort by

Mia has logged 292 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
Edit this entry  
30
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lazarus

Lazarus

2018
×
Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Period of Adjustment

Period of Adjustment

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
14
Maya Lin: A Strong Clear Vision

Maya Lin: A Strong Clear Vision

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Running Man

The Running Man

1987
×
Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry