Sort by

Mia has logged 25 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Karol: A Man Who Became Pope

Karol: A Man Who Became Pope

2005
×
Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rhinestone

Rhinestone

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Big Parade

The Big Parade

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
Edit this entry  
03
The Unchanging Sea

The Unchanging Sea

1910
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry