• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Halloween Kills

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Scoob!

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ½

  • The Dirt

    ★★★

  • The Act

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½