Sort by

mia has logged 188 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Expelled

Expelled

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dude

Dude

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry