mia has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry