mya has logged 404 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
REW-FFWD

REW-FFWD

1994
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Reader

The Reader

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry