Sort by

mya has logged 231 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How Harry Became a Tree

How Harry Became a Tree

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry