Sort by

mya has logged 32 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Making All Quiet on the Western Front

Making All Quiet on the Western Front

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peacock

Peacock

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Getaway

Getaway

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Regression

Regression

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry