Sort by

Mia🤸‍♀️ has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
About a Girl

About a Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Way Round

Long Way Round

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Way Round

Long Way Round

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Package

The Package

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry