Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★½

  • Matteo Lane: Hair Plugs & Heartache

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bama Rush

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Obsession

    ★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Air

    ★★★★½

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Being Mary Tyler Moore

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • 65

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Kokomo City

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★★½

  • Call Me Miss Cleo

    ★★

  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Romesh Ranganathan: The Cynic

    ★★★

  • Trevor Noah: I Wish You Would

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 4

  • Chris Redd: Why Am I Like This?

    ★★★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★★

  • Yvonne Orji: A Whole Me

    ★★★½

  • Nick Kroll: Little Big Boy

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Patient

    ★★½

  • Medusa Deluxe

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Don't Make Me Go

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★½