Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
True Spirit

True Spirit

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★½
Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happening

Happening

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Aura

The Aura

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lonesome Jim

Lonesome Jim

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
We Don't Belong Here

We Don't Belong Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
27
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★
Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry