Sort by
  • Blonde

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Shook

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Roald Dahl's The Witches

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Kingdom of Silence

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Hunted

    ★★★

  • The Rental

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Human Capital

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Friedkin Uncut

    ★★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★