Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
8MM

8MM

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
8MM

8MM

1999
×
Read prior review Edit this entry  
06
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Human Capital

Human Capital

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extract

Extract

2009
×
Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry