• The French Dispatch

  • Ride or Die

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Memories of a Teenager

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Heroic Losers

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • The Weasel's Tale

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ★★★★★

  • 4x4

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

    ½

  • Last Round

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Rojo

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★

  • Widows

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½