noah has logged 32 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Zama

Zama

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry