RSS feed for Mike
  • Scoob!

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

  • Frozen II

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Giant Little Ones

  • Greta

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Fourth Estate

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • El Angel

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Chef Flynn

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • RBG

  • Early Man

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Proud Mary

    ★★