RSS feed for Mike
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
25
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Jack

King Jack

2015
×
Edit this entry  
25
Best in Show

Best in Show

2000
×
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
Read the review Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Edit this entry  
05
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
Edit this entry  
30
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
16
Robots

Robots

2005
×
Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Office Space

Office Space

1999
×
Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
24
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry