RSS feed for Mike

Mike has logged 63 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Akron

Akron

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Edit this entry  
13
Miracle

Miracle

2004
×
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
21

21

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Naked

Naked

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Expelled

Expelled

2014
×
½
Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
4.1 Miles

4.1 Miles

2016
×
Edit this entry  
20
Extremis

Extremis

2016
×
Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Case Against 8

The Case Against 8

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Forks Over Knives

Forks Over Knives

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
Edit this entry  
23
Waiting for

Waiting for "Superman"

2010
×
Edit this entry  
17
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
Edit this entry