RSS feed for Mike

Mike has logged 90 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
03
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Bad Idea Gone Wrong

A Bad Idea Gone Wrong

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
05
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wild

Wild

2014
×
Edit this entry  
18
Big Eden

Big Eden

2000
×
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
19
London Spy

London Spy

2015
×
Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fourth Estate

The Fourth Estate

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read prior review Edit this entry  
13
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry