Mike has logged 65 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chef Flynn

Chef Flynn

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry