• Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • The French Dispatch

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Dreams I Recall

  • WandaVision

  • Virgencita

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

  • David Byrne's American Utopia

  • Hamilton

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Hillary

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★

  • Boys State

  • My Spy

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Frozen II

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Playmobil: The Movie

    ½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Promare

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Fall of 76

  • The Bob Emergency

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • Second Act