• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

  • Senior Year

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

  • The Outwaters

    ★★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • My Old School

    ★★★½

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★½

  • Dual

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★½

  • Master

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • O Night Divine

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • A House on the Bayou

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Manor

    ★★★

  • Under Wraps

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • France

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½