Sort by

Michael has logged 335 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sugar

Sugar

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Earth

After Earth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mike Tyson: Undisputed Truth

Mike Tyson: Undisputed Truth

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
42

42

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Internship

The Internship

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Turbo

Turbo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christopher and His Kind

Christopher and His Kind

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Centurion

Centurion

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry