Sort by

Michael has logged 28 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alice

Alice

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Years

10 Years

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cracks

Cracks

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Internship

The Internship

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry