RSS feed for Michael

Michael has logged 60 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
O.G.

O.G.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paris Is Us

Paris Is Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Biker Boyz

Biker Boyz

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Major League II

Major League II

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything is Fine

Everything is Fine

2019
×
Edit this entry