Sort by

Michael has logged 47 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sunset Limited

The Sunset Limited

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Queen of Spain

The Queen of Spain

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Public

The Public

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poms

Poms

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Bait

Bait

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry