• Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The F**k-It List

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Hollywood

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mrs. America

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★½