• Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Fork in the Road

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Predator

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • The Happytime Murders

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Slender Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

  • Tag

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ½

  • Black Panther

  • Searching

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

  • The Rider

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Get Out

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Big Sick

  • La La Land

    ★★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Greasy Strangler

  • Creed

    ★★

  • The Peanuts Movie

    ★★

  • Spotlight

    ★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★½

  • Carol

    ½

  • Tomorrowland

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★

  • Paddington

  • Interstellar

    ★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★★★

  • The Bourne Legacy

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Magic Mike

    ½

  • Extremely Loud & Incredibly Close

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★

  • Moneyball

  • Love on a Leash

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

    ★½

  • Up

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Taken

    ★★★★

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★

  • No Country for Old Men

    ★½

  • Hot Fuzz

    ★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

  • Batman Begins

  • The Puffy Chair

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★½

  • The Bourne Supremacy

    ★★★

  • The Last Samurai

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Room

    ★★★½

  • X2

    ★★★★★

  • Holes

    ★★★★