Letterboxd — Your life in film

Forgotten username or password?

×
dylan

dylan

Patron
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for dylan
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • dylan’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Retribution

    Retribution 2023

    ★★ Watched 17 Sep 2023

    the nap i took was more exciting than this shit

  • Hypnotic

    Hypnotic 2023

    ★★½ Watched 01 Sep 2023

    i got whiplash from how many plot twists there tried to be in a 90 min movie.

  • The Outwaters

    The Outwaters 2022

    ½ Watched 26 Aug 2023

    what

  • Oppenheimer

    Oppenheimer 2023

    ★★★★½ Watched 26 Aug 2023

    oppie 🥹

  • Shiva Baby

    Shiva Baby 2020

    ★★★★ Watched 25 Aug 2023

    this was uncut gems for the girls and the gays.

  • How to Be Single

    How to Be Single 2016

    ★★★★★ Rewatched 16 Aug 2023

    anyone who dislikes this movie hates fun… i don’t make the rules.

  • Red, White & Royal Blue

    Red, White & Royal Blue 2023

    ★★★ Watched 11 Aug 2023

    taylor zakhar perez, i'm free on thursday for dinner.

  • Barbie

    Barbie 2023

    ★★★★ Watched 22 Jul 2023

    why did this send me into an existential crisis with her

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master 1988

    ★★½ Watched 23 Jun 2023

    freddy is so damn extra

  • Polite Society

    Polite Society 2023

    ★★★½ Watched 16 Jun 2023

    need me a sequel about alba and carla STAT

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    Spider-Man: Across the Spider-Verse 2023

    ★★★★★ Watched 05 Jun 2023

    holy shit

  • Arrival

    Arrival 2016

    ★★★★★ Rewatched 04 Jun 2023

    CINEMA

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 51

Review Tags

8
  • with my mom
  • a-list
  • halloween 2020
  • halloween 2018
  • christmas 2020
  • christmas 2019
  • christmas 2018
  • halloween 2022
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
X
Threads
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and other members based on settings.