Sort by

Michael has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry