Sort by
  • Madame Web

    ★½

  • Ponyboi

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★½

  • Wonka

    ★★★★

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Color Purple

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Fellow Travelers

    ★★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★½

  • Foe

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★

  • American Fiction

    ★★½

  • Origin

    ★★★½

  • Hit Man

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★½

  • NYAD

    ★★½

  • Janet Planet

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Rustin

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Taylor Mac's 24-Decade History of Popular Music

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★½

  • Bama Rush

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • Robot Dreams

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Reality

    ★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Flora and Son

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Beyond Utopia

    ★★★★½

  • Eileen

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Fair Play

    ★★★

  • Birth/Rebirth

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • Kim's Video

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Idina Menzel: Which Way to the Stage?

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Love, Lizzo

  • Disenchanted

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½