MichaelEternity has logged 376 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Edit this entry  
31
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★
Edit this entry  
30
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grandview, U.S.A.

Grandview, U.S.A.

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Primary Instinct

The Primary Instinct

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Santa Claws

Santa Claws

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★½
Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Casual Sex?

Casual Sex?

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Edit this entry  
23
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry