MichaelEternity has logged 36 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hamlet

Hamlet

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wrestling Ernest Hemingway

Wrestling Ernest Hemingway

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Literally, Right Before Aaron

Literally, Right Before Aaron

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wilson

Wilson

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Super

Super

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Frightmare

Frightmare

1983
×
★★½
Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Squirm

Squirm

1976
×
★★
Edit this entry  
13
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pass the Ammo

Pass the Ammo

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dangerous Curves

Dangerous Curves

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry