MichaelEternity has logged 49 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Repossessed

Repossessed

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Season

Shark Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Terror Within

The Terror Within

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Trog

Trog

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mom

Mom

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
17
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
City of Angels

City of Angels

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battling Butler

Battling Butler

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prey

Prey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coma

Coma

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man with One Red Shoe

The Man with One Red Shoe

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
10/31

10/31

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hair High

Hair High

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kuso

Kuso

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trail of the Screaming Forehead

Trail of the Screaming Forehead

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Monolith Monsters

The Monolith Monsters

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Vampire

The Vampire

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yummy

Yummy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
Read the review Edit this entry