Sort by

MichaelEternity has logged 37 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Requin

The Requin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coma

Coma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spies, Lies & Naked Thighs

Spies, Lies & Naked Thighs

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sun Valley Serenade

Sun Valley Serenade

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
By Dawn's Early Light

By Dawn's Early Light

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry