Sort by
  • Book Club: The Next Chapter

    ★★★

  • Heimsuchung

    ★★★

  • Renfield

  • Sisi & I

    ★★★

  • Boston Strangler

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★

  • The Teachers’ Lounge

    ★★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Falling for Christmas

  • Le Soldat

  • Vienna Waltz

  • Independence Day

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • A Man

    ★★

  • She Said

    ★★½

  • Rosaline

    ★★½

  • Rupture

    ★★★½

  • Mother Superior: Dweller of the Threshold

    ★★★½

  • Songs From Naples

  • Walden

  • The Lioness

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • The Wall of the Dead

    ★★★½

  • Causeway

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★½

  • The Woman King

    ★★

  • See How They Run

    ★½

  • Emily

    ★★½

  • No Bears

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Letter to My Mother for My Son

  • Bones and All

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★½

  • The Wonder

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Athena

    ★★★

  • TÁR

    ★★

  • The Sitting Duck

    ★★★★

  • Wolf and Dog

    ★★½

  • Barbarian

    ★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Serviam – I Will Serve

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Persuasion

  • Rex Gildo: The Last Dance

    ★★½

  • The Ordinaries

    ★★★½

  • Family Dinner

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • The Blue Caftan

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • The Five Devils

    ★★★★

  • The Super 8 Years

  • Decision to Leave

    ★★★★½