RSS feed for Vanessa

Vanessa has logged 19 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Joe

Joe

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Class Enemy

Class Enemy

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Manuscripts Don't Burn

Manuscripts Don't Burn

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry