michaelpdf has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
Edit this entry  
24
Nitram

Nitram

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Humpday

Humpday

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twister

Twister

1996
×
★½
Edit this entry  
20
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Martyrs

Martyrs

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Head On

Head On

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
North by Current

North by Current

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Verónica

La Verónica

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
0s & 1s

0s & 1s

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry